Giacomo Fenocchio traditsioonilise stiili Barolo punktid James Suckling’ult on muljetavaldavad. Kuulsad Barolo aiad Bussia, Cannubi ja Villero on kõik saanud hiljaaegu kõvasti üle 90 punkti. Eestisse jõudsid müügile nendest hinnatud veinidest 2017 aastakäigu Barolo Bussia ning 2015 Barolo Riserva Bussia 90 Di.

Giacomo Fenocchio asutamisaasta on 1864. Barolo piirkonnas asuvat veinitalu on mitu põlvkonda majandanud mahepõllumajanduse kohaselt, kuigi sertifikaati veel ei ole. Kasutavad oskuslikult hiljuti ostetud viinamarjaistanduste ja perekonna pärandi viinamarjaaedade saaki ja jätkavad traditsioonilist esiisade stiili. Kokku on viinamarjaaedasid 14 ha ja tehakse 11 erinevat veini. Nende kuulsamad Barolo aiad on Bussia, Cannubi ja Villero. Pinnas Monforte d’Alba aedades on savi ja lubjakivi setteline, rauarikas. Viinamarjaaiad keskmiselt 35 aastased.

Giacomo Fenocchio veine peetakse stiili poolest traditsioonilisteks. Nende Barolo valmistamisel leotatakse marjakestasid pikalt, kääritamine naturaalse pärmi abil ja kasutusel suured Slavonia tammetünnid. Lisaks kuulsatele punaveinidele tehakse Roero piirkonnas Arneis sordist kuiva valget ning Orancio ehk oranźi veini.

GIACOMO FENOCCHIO VEINIVALIK: