BRÄNDID

Joogimaailmas on palju brände, mis on väga aupakliku ajalooga ja tuntud ning hinnatud kõrgelt tänapäeval. Viimaste aastate tugev trend on loodust säästev ja tervist esiletoov. Organic ja biodynamic suunal on paljud uued tulijad, kes pakuvad väga puhast ja kvaliteetset toodet, suurte brändide kõrval vähetuntud, kuid sommeljeede poolt juba leitud ja armastatud.

Hansson Holding tootevalikus on Prantsusmaalt šampanjamajad Larmandier-Bernier ja André Clouet.

Veinimõisadest hinnatud Bordeaux Pomeroli piirkonna Chateau Clinet ning Saint-Estephe Chateau Montrose jt. tuntud veinid.

Võib alati vaielda, et kust tulevad parimad rosé veinid, kuid meile meeldib Lõuna Prantsusmaa Provence. Sealse ühe kaunima ranna Saint Tropez Pampelonne Beach lähedal on Chateau de Pampelonne viinamarjaaiad.

Itaalia vahuveinidest on esindatud Franciacorta esimene Organic tootja Barone Pizzini, Prosecco parimalt kasvualalt Valdobbiadene Andreola ja vanimast Gavi majast La Scolca vahuveinid. Valgetest veinidest teeb väljapaistva kvaliteediga veine Põhja Itaalias, Lugana piirkonnas, Le Morette. Itaalia veinitootjatelt, Sardiinia kuulsa Porto Cervo lähedalt mõisast Siddura mõnusad meranniveinid, punaveinid elegantsest Piemonte Barbaresco Rabaja aiast Giuseppe Cortese valikust ning hiilgavad investeerimisveinid Barolo ja Barbaresco meistrilt Roagna ning klassikaline Barolo maja Giacomo Fenocchio. Pikka keldripotestsiaali omavad Toskaana pärlid Poggio di Sotto Brunello di Montalcino, Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore ning Castello Collemassari Collemassari Wine Estate Grupist. Veinikriitikute hiilgava punktiskooriga Super Toskaana vein Mazzei Siepi. Suurepärast veini kvaliteeti pakuvad ka päris väikesed pereettevõtted ning Piemonte kuulus Barolo ja trendikas valge organic Roero Arneis on heaks näiteks Renato Buganza valikust. Punastest veinidest üks armastatumaid on Amarone – selle veini head näited Corte Volponi majast.

Itaaliast, Puglia piirkonnast, on lisaks veinidele gastronoomiamaaimas väga kõrgelt hinnatud ekstra neitsioliivõli. Frantoio Muraglia ajaloos on viis generatsiooni oliive kasvatanud ning nende eesmärk on valmistada käsitsi korjatud ja kivipressiga pressinud Coratina sordist kompromissitult parimat neitsioliivõli. Hansson Holding oü on Frantoio Muraglia oliivõlide ametlik esindaja ja maaletooja Eestis.

Teise väga põneva oliivõlide ja erinevate äädikate ning maitseainete disainpakendis tootja on Liguuriast Galateo & Friends.

Itaalia disainiga kaunid veini aksessuaarid ja klaasid on tootjalt Italesse.

Hispaania kuulsalt veinimaalt on esindatud perekond Llopart pika ajalooga isiklikest viinamarjaaedadest käsitöö, organic ja vegan Cava’d.