Giacomo Fenocchio Barolo DOCG 2017

35,00

Kuiv, kekmise täidlusega klassikalise stiili Barolo

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Nebbiolo (Michet ja Lampia valik)

Päritolu: Barolo DOCG, Monforte d’Alba piirkonnast.

Giacomo Fenocchio on asutatud 1864 aastal. Nad peavad oma talu maheettevõtteks, kuigi sertifikaati veel ei ole. Kombineerivad äsja ostetud viinamarjaistandusi perekonna pärandi viinamarjaaedadega ja jätkavad traditsioonilist esiisade stiili. Kokku on viinamarjaaedasid 14 ha. Bussia aia suurus on 5 ha, vaatega edelasse. Mägine tsoon, kõrgus 300 m üle merepinna. Pinnas liiv, savi ja lubjarikas mergel. Viinamarjaaed 20 aastased taimed, Guyot meetod.

Valmistamine: korje ainult käsitsi, oktoobri keskel. Traditsiooniline meetod koos pika kestade leotamisega, naturaalne fermentatsioon loomuliku pärmi abil 40 päeva roostevabast terasest tankides. Seejärel on vein on küpsenud 6 kuud roostevabast terasest tankides ja 30 kuud suurtes Slavonia tammetünnides, mille suurus varieerub 25 kuni 35 hektoliitri vahel. Pudelis küpsemine vähemalt 6 kuud enne müüki. Valmistatud 7000 pudelit.

Välimus: sügav rubiinpunane, elav ja särav kergete purpursete varjunditega.

Aroom: intensiivne, eeterlik bukee, mõrkja liköörse aroomiga, närbunud roose ja tõrva kõrvuti sooja vürtsika karakteriga. Vajab aereerimist.

Maitse: kuiv, elegantne. Moodustab harmoonilise struktuuri. Pika järelmaitsega, tunda on pehmeid tanniine.

Soovitame: uluki, liharoogade ja küpsete juustude juurde. Sobib ka grillroogadega, trühvli ning porcini seenerisoto juurde.

Serveerida: 17–18 °C juures ja soovitame aereerida.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Giacomo Fenocchio

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Nebbiolo

Maitseomadused

kuiv, keskmise täidlusega

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Antipasti, Part, Vasikaliha, Sealiha, Loomaliha, Uluk, Seened, Juustud