• Le Morette Mandolara aroomid
  • Le Morette Benedictus aroomid
  • Le Morette Lugana Riserva

Le Morette kaubamärgi sümbol on väike veepart, keda Garda ja Frassino järvede vahel kaldaääres sageli kohata võib. Le Morette bränd kuulub veinimajale Azienda Agricola Valerio Zenato. Peschiera del Garda linnas, järve kaldal asuva veinimaja asutas 1960-ndatel Gino Zenato. Tema perekond tegeles viinamarjaistikute aretamisega ning seetõttu oskas oma aedadesse valida parimad Turbiana viinamarjasordi kloonid. Tänapäeval juhivad veinitootmist pojapojad Fabio ja Paolo Zenato.

Azienda Agricola Valerio Zenato omab lisaks Lugana piirkonna aedadele maad Garda järve kagu kaldal Bardolino piirkonnas. Sealt tulevad tuntud Rosé veinid Chiaretto ning kerged vahuveinid.

10 aastat tagasi laiendati Valerio Zenato valduseid ja osteti maad koos vanema viinamarjaaiaga Valpolicella piirkonda. Seda valdust nimetatakse Corte Volponi ning siin valmistatakse traditsioonilisi kvaliteetseid punaveine Valpolicella, Ripasso ja loomulikult tippveine Amarone della Valpolicella. Perefirma on väike ja tootmismahud on pisikesed. Kvaliteeti hoitakse kõrge ning suurt rõhku pannakse keemiavaba terve saagi ja modernse tehnoloogia kasutamisele.

Le Morette Lugana DOC valged veinid

Le Morette Bardolino Classico Chiaretto Rosé ja Spumante Brut

Corte Volponi Valpolicella piirkonna veinid