Puidust veinikast 6 pudeliga Le Morette Lugana DOC Riserva 2018

160,00 

0,75L pudel / 35,56 €/L

Isikupärane, kõrge kvaliteediga, kuiv, imeheas tasakaalus ja kompleksne valge vein, mis omab üsnagi pikka säilitamise potentsiaali. 6 pudelit on pakitud puidust veinikasti.

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Turbiana

Piirkond: Lugana DOC, Garda järve lõunakaldal. Viljeletakse lühikest double Guyot meetodit. Le Morette Reserva esindab perfektset kooslust viinamarjasordi ja unikaalse pinnase vahel. Rohkem kui 3 generatsiooni on omanikud uurinud ja valinud kohalikku Turbiana sorti, aretanud ja pookinud seda vanadelt emataimedelt üle 100 aasta. Lugana Riserva on tulemus ajaloolisest perekonna kõige kõrgema savi sisldusega viinamarjaaiast.

Valmistamine: käsitsi korje oktoobri keskel. Peale õrna pressimist toimub lühiajaline kestadega koos kääritamine roostevabast terasest tankides kontrollitud temperatuuril 18° C juures. Seejärel samal temperatuuril aeglane kääritamisprotsess naturaalse pärmi abil jätkub ning veini hoitakse „sur lie“ pärmisademel 12 kuud. Osa veinist küpseb suurtes 500 liitristes tammetünnides 6 kuud. Küpsenud edasi pudelis vähemalt 12 kuud. Toodetakse vaid limiteeritud kogustes ja pudelid on nummerdatud. See vein väljendab erilist looduse ja perekonna sajandeid hoitud veinivalmistamise saladuste kombinatsiooni. Ostes 6 pudelit on need pakitud puidust veinikasti.

Välimus: õlekollane, kuldse helgiga.

Aroom: aeglane fermentatsioon loodusliku pärmiga ja pikk hoidmine pärmisademel annab veinile isikupärase iseloomu ja elegantsuse

Maitse: Tasakaalus mineraalne ja kompleksne kõrge kvaliteediga vein, tammevaadi kerge vürtsikus.

Soovitame: suurepärane erinevate gurmeeroogadega, sobib kastmetes kala ja mereandidega, valge liha roogadega. Ideaalne Aasiapäraste toitudega.

Serveerida: 8-12° C juures suuremas veiniklaasis. See autentne vein omab suurepärast säilitamise potentsiaali.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Le Morette

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Turbiana

Maitseomadused

kuiv, keskmine

Suurus

6 x 75cl, kast

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Koorikloomad, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Sushi, Aasiapärased road, Rohelised salatid

alkoholi %

13,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega vein