Giuseppe Cortese Barbaresco Rabaja DOCG 2018

42,90

Kuiv, kekmise täidlusega klassikalise stiili Barbaresco

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Nebbiolo

Päritolu: Barbaresco DOCG, Barbaresco Rabajà. Giuseppe Cortese majale kuulub 4 ha kuulsas Rabajà aias, vaatega lõunasse ja edelasse. Kõrgus 235-315 m üle merepinna. Pinnas lubjakivi, savi, mineraaliderikas ning kihiti tuffi. Viinamarjaaed 50 aastased taimed, Guyot meetod.

Valmistamine: korje ainult käsitsi. 30 päeva fermentatsioon roostevabast terasest ja vanades tsementtankides. Seejärel on vein on küpsenud 20–22 kuud Slavonia tammevaatides, mille suurus varieerub 17 kuni 25 hektoliitri vahel ja vanus on 5-6 aastat. Pudelis küpsemine vähemalt 10 kuud enne müüki. Barbaresco Rabajà on Giuseppe Cortese üks olulisemaid veine. Valmistatud 17 000 pudelit.

Välimus: granaatpunane, kergelt kastanikoore pruunika varjundiga.

Aroom: intensiivne, on tunda mustikaid, roosi kroonlehti, vürtsikust, tubakat ja karamelliseeritud apelsini koort. Vajab aereerimist, mille järel on tunda mineraalsust ja nahka, pisut küpseid marju, vaarikaid ja lillelisust.

Maitse: kuiv, täidlane ja veidi robustne. Moodustab harmoonilise struktuuri. Väga pika järelmaitsega, tunda on pehmeid tanniine.

Soovitame: ulukiliha, faasani, metspardi, tuvi ja küpsetatud jõuluhane juurde. Sobib ka jahutatuna Piemonte stiilis vasika või loomaliha tartari juurde. Grillitud sisefileega ja muidugi kohaliku hõrgutise trühvliga ning porcini seenerisoto juurde.

Serveerida: 16–17 °C juures.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Giuseppe Cortese

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Nebbiolo

Maitseomadused

kuiv, keskmise täidlusega

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Antipasti, Part, Vasikaliha, Sealiha, Loomaliha, Uluk, Seened, Juustud