Due Cigni Sommelier Sabraažimõõk must puukarbis

220,00 

Due Cigni professionaalne sommeljee sabraažimõõk roostevabast terasest musta värvi ja vase efektiga käepidemega, pikkus 54cm. Puidust kinkekarp.

Kirjeldus

Due Cigni Sabraažimõõk on valmistatud Itaalias Maniago linnas Fox Knives poolt. Professionaalse mõõga tera pikkus on 40cm ning materjaliks roostevaba teras ning tera kaetud musta värvi kihiga. Koos käepidemega on pikkus 54cm. Nikerdatud käepide on pronksi värvi ja punase paeltest punutud tutiga. Sabraažimõõk on pakitud naturaalpuidust logoga karpi, mille mõõdud on: pikkus 55cm, laius 14cm ja kõrgus 9,5cm. Karbis on mõõga hoidmise puidust alus.

Sabraaž on šampanjapudeli avamise viis.
Sabraaž ehk pudelikaela mõõgalõikus oli sõdalase žest ja tähistamise tava, kui sooviti nautida suurepärast vahuveini. Kõige levinum on lugu Napoleonist ja tema ratsaväest, kes Prantsusmaal tähistasid arvukaid võite ja pudeleid avati nii ratsahobuse seljas kui ballipeol oma mõõkadega.
Vahuveini mõõgaga avamise vana komme oli tavapärane maailma rüütelkondades – Confrérie du Saber – Sabraaži Vennaskond

Sabraaž on žest, mis võib teie sõpru meeldivalt üllatada ka nüüdsel ajal, kuid esimest korda proovida tasub spetsialisti juhendamisel.
Oluline on ohutus!
Sabraaži tegija ette 180 kraadi laiuses ja vähemalt 8m raadiuses ei tohi jääda inimesi ega purunevaid esemeid.
Pudel peab olema ühtlaselt külm, hea kui on seisnud külmkapis pool päeva. Sageli on ebaõnnestumise põhjus pudeliklaasi ebaühtlane temperatuur.
Sabraaži tegemiseks võib kasutada sabraažimõõka, sabraažikaarti, veiniklaasi, küünlajalga jt tugevast materjalist esemeid.
Pudeli ettevalmistamisel eemalda foolium ja keera lahti silmusest traat ning lükka see pudelikaela randist ülesse poole.
Võta pudel vasakusse kätte ja hoia 30-40 kraadise kaldega.
Leia pudelil kokkujootmiskoha joon ja sabraaži tegemiseks libista mõõgaga mööda seda rahulikult, veidi kiireneva liigutusega, pudelikaela randi pihta.
Hea oleks kui on käepärast serveerimisrätik, et vajadusel välja voolavat vahutavat jooki kuivatada.

Tootekood: 2C 2015 B
Lõiketera: T5MoV stainless steel
Tugevus: HRC 55-57
Tera kate: black PTFE
Käepide: vase efektiga
Tera pikkus: 40 cm
Üldpikkus: 54 cm
Tera paksus: 5 mm
Kaal: 758 gr

Lisainfo

Mõõtmed 55 × 14 × 10 cm
Bränd

Due Cigni

Päritoluriik

Tootja

Fox Knives

Sulle võib meeldida ka…

  • Due Cigni Sabraažikaart kinkekarbis

    33,00