Due Cigni Sabraažikaart kinkekarbis

33,00 

Due Cigni Linea 1896 professionaalne sommeljee sabraaži kaart on valmistatud roostevabast terasest, komplektis on ka sabraažikett.

Kirjeldus

Due Cigni Linea 1896 sommeljee sabraaži kaart on valmistatud Itaalias Maniago linnas Fox Knives poolt. Professionaalse kaardi materjaliks on roostevaba teras. Kaardi paksus on 1,5mm ja näeb välja plaattina krediitkaardi moodi. Kaardil on ka 8-kohaline unikaalne number, sarnaselt pangakaardile. Komplektis on sabraažikett. Kaart ja kett on pakitud mattmusta soliidsesse karpi, mille mõõdud on: laius 10cm, pikkus 9,5cm ja kõrgus 2,5cm . Karbis on ka sabraaži juhend.

Sabraaž on šampanjapudeli avamise viis.
Sabraaž ehk pudelikaela mõõgalõikus oli sõdalase žest ja tähistamise tava, kui sooviti nautida suurepärast vahuveini. Kõige levinum on lugu Napoleonist ja tema ratsaväest, kes Prantsusmaal tähistasid arvukaid võite ja pudeleid avati nii ratsahobuse seljas kui ballipeol oma mõõkadega.
Vahuveini mõõgaga avamise vana komme oli tavapärane maailma rüütelkondades – Confrérie du Saber – Sabraaži Vennaskond

Sabraaž on žest, mis võib teie sõpru meeldivalt üllatada ka nüüdsel ajal, kuid esimest korda proovida tasub spetsialisti juhendamisel.
Oluline on ohutus!
Sabraaži tegija ette 180 kraadi laiuses ja vähemalt 8m raadiuses ei tohi jääda inimesi ega purunevaid esemeid.
Pudel peab olema ühtlaselt külm, hea kui on seisnud külmkapis pool päeva. Sageli on ebaõnnestumise põhjus pudeliklaasi ebaühtlane temperatuur.
Sabraaži tegemiseks võib kasutada sabraažimõõka, sabraažikaarti, veiniklaasi, küünlajalga jt tugevast materjalist esemeid.
Pudeli ettevalmistamisel eemalda foolium ja keera lahti silmusest traat ning lükka see pudelikaela randist ülesse poole.
Võta pudel vasakusse kätte ja hoia 30-40 kraadise kaldega.
Leia pudelil kokkujootmiskoha joon ja sabraaži tegemiseks libista kaardiga mööda seda rahulikult, veidi kiireneva liigutusega, pudelikaela randi pihta.
Hea oleks kui on käepärast serveerimisrätik, et vajadusel välja voolavat vahutavat jooki kuivatada. Sabraažikaardiga on komplektis kaasas kett, mida on võimalik soovi korral kasutada järgmiselt – kinnitada haak pudeli korgi traadi aasa külge ja võtmerõnga saate panna ümber vasaku käe pöidla (eeldades, et hoiate pudelit põhjast vasaku käega). Kett hoiab korgi kinni ja ei lenda eemale.

Tootekood: 2C 2019
Materjal: teras AISI 420C
Tugevus: HRC 54-56
Tera kate: matistatud
Üldpikkus: 12 cm
Tera paksus: 1,5 mm
Keti pikkus 62 cm

Lisainfo

Mõõtmed 10 × 10 × 3 cm
Bränd

Due Cigni

Päritoluriik

Tootja

Fox Knives

Sulle võib meeldida ka…

  • Due Cigni Sommelier Sabraažimõõk must puukarbis

    220,00 
  • Due Cigni Linea 1896 Sommeljee Sabraažimõõk kinkekarbis

    230,00