André Clouet Champagne maja üllatas nädal tagasi uue nooruslikult värske ja trendika kujundusega 100% Chardonnay sordist šampanjaga. Mullijoogi nimeks pandi Chalky just seetõttu, et rõhutada kriidise pinnase olulisust šampanja maitsete väljakujunemisel. André Clouet Chalky Chardonnay viinamarjaaedade kriidine pinnas on moodustunud 200 miljonit aastat tagasi. Chalky on Blanc de Blancs Champagne. Chardonnay viinamarjad on käsitsi korjatud 1/3 mäenõlvade lõunapoolselt küljelt ning 2/3 Cote des Blanc idapoolsest osast. Peale pressimist toimub fermentatsioon väikestes roostevabast terasest tankides temperatuuril 16-18° C. Segamisel on kasutatud 2013 aastakäigu veine ning. Küpsemine toimub maja all kriidisesse pinasesse rajatud vanades tunneli moodi veinikeldrites ja pudelid seisavad seal pärmisademel 7 aastat. Ümberkorkimine oli käesoleva aasta alguses, toimub käsitsi ning dosage on ultra Brut 6 g/L. Tulemuseks on kahvatukollane, peenikeste mullidega ja keskmise vahususega šampanja, mille aroomides on tunda mineraalsust, tsitrusvilju, valgeid luuvilju, Valge Klaari õuna ja elavat värskust. Maitse on tuntavalt kuiv, keskmise täidluse, tasakaalus happesuse ja pika järelmaitsega. André Clouet Chalky sobib ideaalselt austrite, mereandide, koorikloomade ja paljude gurmeesõprade lemmiku ceviche juurde. Serveerimistemperatuuriga saab varieeruda pakkudes aperitiivina 8°C juures ning roogadega 10°C juures.

André Clouet asub Prantsusmaal Champagne piirkonnas Bouzy. André Clouet eelkäijad on viinamarju kasvatanud 1741 aastast maadel, mis saadi Napoleonilt suurepärase töö eest kuninga kirjapidajana. André Clouet ja tema poeg Jean Francois Clouet on täna Maison Clouet omanikud. Neile kuulub kokku ~10 ha viinamarjaaedu Bouzy külas, kõik klassifitseeritud Grand Cru aiad ja veiniviljelus on orgaaniline. Bouzy piirkond on tuntud suurepärase hea struktuuriga Pinot Noir poolest. Pinnas on kriidi ja pisut savi segune.

André Clouet Chalky on kõige uuem šampanja selle pika ajalooga maja valikus. Eesti on üks kõige esimestest riikidest, kus seda osta saab. Pudeli pind on kaetud kriidivärvi toonis värvikihiga, millel on hea valgust tõrjuv efekt. Kinkekarp on taaskasutatud kartongist kriitvalge ning pinnast meenutava struktuuriga. Elegantne jook ja suurepärane kingitus.