Larmandier-Bernier Blanc de Noirs 1er Cru Extra-Brut 2015

144,00 

0,75L pudel / 192 €/L

Organic, Biodynamic, Grower Champagne, Blanc de Noirs Vertus 1-er Cru Extra-Brut Champagne. Juurde on võimalik osta kinkekarp.

None Pudeli kinkekarp +2,00 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: Pinot Noir

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Côte des Blancs. Organic, Biodynamic, Grower Champagne. Larmandier perekond on suurepärase reputatsiooniga Côte des Blancs Champagne maja juhtinud juba 8 generatsiooni. Biodünaamiline tootmine üle 20 aasta, organic certificat aastast 2003. Nende veinid on unikaalne väljendus Champagne suurepärasest pinnasest, need on puhtad, mineraalsed ja kompleksed. Aastane kogutoodang 150 000 pudelit. Viinamarjaaedasid 18 ha ja kasutavad ainult enda kasvatatud marju (grower champagne).

2015 aastakäigu Blanc de Noirs on valmistatud esmakordselt ja lanseeriti 2022 juunis – ümberkorgitud 2022. aasta maikuus.
Larmandier-Bernier kasvatab Vertus vaid 1,2 ha suuruses vanade viinapuudega aias Pinot Noir. Aed on küla lõunapoolses osas, kus pinnas on veidi rikkalikum ja suurema savisisaldusega. Need viinapuud on tuntud kui maja teedrajava Rosé de Saignée tooraine. Aastate jooksul on Pierre Larmandier neist viinapuudest ka veidi punast veini valmistanud (varem oli Vertus Rouge sama kuulus kui Bouzy punased veinid), kuid siiani mitte kunagi Blanc de Noirs nad ei ole teinud.
2015. aasta oli Pinot Noir jaoks Vertus ilus aasta, mistõttu Larmandier valmistas nendest viinamarjadest lisaks rosé šampanjale esmakordselt ka valge – Blanc de Noirs. See on valmistatud samamoodi nagu nende Terre de Vertus. Baasvein on looduslikult kääritatud ja kasutades väiksemaid ja suuri vaate, seisnud 11 kuud settel ning villitud 2016. aasta juuli lõpus. Pärast peaaegu 6 aastat pudelis laagerdumist eemaldati sade ja ümberkorkimine toimus mais 2022, dosage 0g, et säilitada Pinot Noiri looduslik rikkalikkus.
Tulemuseks on imeliselt kompleksne ja veinilik Blanc de Noirs. WOW vein! Kahjuks on seda tehtud väga vähe ja järgmine aastakäik tuleb 2019, mida hakatakse müüma tubli nelja aasta pärast.

Dosage 0 g/L (extra brut).

Välimus: puhas toon, kauakestvate peenete mullidega, kaunis vahusus.

Aroom: sädelev kokteil punasest õunast, hapukast marjakompotist ja tormavatest mineraalidest tulvil

Maitse: keskmise kuni täidlase kehandiga, puhas ja elegantne, suud täitev mõnus kerge vahusus. Võimsa struktuuriga maitse, mida tasakaalustab jäik värskuse ja pinges, hoidev haardumine. See on väga Larmandier ja väga maitsev, erakordse detailide peensuse ja veinise sügavusega šampanja.

Soovitame: aperitiiviks, mereandidega, koorikloomadega, kergemate aasiapäraste kergete roogade juurde.

Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Larmandier-Bernier

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, keskmine, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Koorikloomad, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Kanaliha

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

Orgaaniline

Organic sertifikaat

Biodünaamiline

Biodynamic

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Sulle võib meeldida ka…

  • Larmandier-Bernier Terre de Vertus Brut Nature 1er Cru Blanc de Blancs 2015

    111,00 
  • Larmandier-Bernier Rosé de Maturation Extra Brut Premier Cru 2014

    138,00 
  • Larmandier-Bernier Longitude 1er Cru Extra-Brut Blanc de Blancs Magnum 1,5L

    169,00