Jean Josselin Aux Origines Extra Brut Blanc de Noirs 2018

53,00 

0,75L pudel / 70,67 €/L

Jean Josseline aastakäigu šampanja Aux Origines Extra Brut Blanc de Noirs Cote des Bar, Gye-sur-Seine piirkonna viinamarjaaiast Cornele Naver.

None Pudeli kinkekarp +2,00 €
None must +2,50 €

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Pinot Noir

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Cote des Bar, Gye-sur-Seine

Perekond Josselin on olnud viinamarjakasvatajad põlvkondade kaupa. Esimese viinamarjaistanduse omandasid 1854. aastal külas Gyé-sur-Seine. Alustades oma vanematelt päritud maatükkidel, tegi Jean Josselin kõvasti tööd ja rajas oma viinamarjaistandused piirkonna parimate mäenõlvade vahele: Beauregard, Davasgné, Cosvigne. 1957. aastal sai alguse suur šampanjaseiklus, kui ta lõi oma kaubamärgi: Champagne Jean Josselin. Kuuluvad Vigneron Independant.

Viinamarjaistandus koosneb 14 maatükist, mis erinevad valguse, pinnase jm poolest ning võimaldavad seeläbi veinide mitmekesisuse.
Umbes 4 km kaugusel veinitehasest tuleb ületada radu, metsi ja orgusid, et jõuda viinapuudeni, mis kasvavad peaaegu religioosses vaikuses, mida häirib ainult lindude ja metsloomade kohalolek. Kasvatavad kolme peamist sorti. Kliima kontinentaalne. Siin leiavad Pinot Noir viinapuud kõik võtmeelemendid, mis soodustavad nende head arengut Kimmeridgiani perioodi savist/lubjakivist pinnases, nagu puuviljasust, peenust ja delikaatsust. Iga maatüki veine eraldi partiidena valmistades on omandatud aastate jooksul sügavad teadmised. Viinamarjaaia hooldamisel lastakse murul looduslikult kasvada, viinapuude hoolikas kärpimine, pungade eemaldamine, lehtede lõikamine ja võrestamine.

Aastakäigu 100% Pinot Noir etikett ilmestab viinamarjajuurestikku äratades arusaama Jeani loodud esimeste šampanjade päritolust ja lähtekohast Josselin. Need juured rõhutavad ka muldade austamise tähtsust, et nooremad juured jõuaksid sügavamale, otsides emakivi.

Valmistamine: 100% Pinot Noir maatükilt Cornele Naver, koristatud 09.09.2018. Traditsiooniline Coquard korvpress, alkoholi kääritamine madalal temperatuuril 13°C, kasutades S. Bayanus pärmi ja metsikut looduslikku pärmi. Täielik malolaktiline fermentatsioon. Laagerdumine pärmisettel kuni juuni 2022. Filtreerimata, külmtöötluseta. Villitud 25.07.2019 ja ümberkorkimine märts 2024. Dosage 2,2 gr/l. Aja jooksul võib tekkida sade pudelisse, see on elava veini märk.

Välimus: kuldkollane, väga peenete kergete mullidega.

Aroom: röstised aroomid, kuivatatud puuviljad, valgete õitega puude aroom. Küps elegantne maitse, jättes meeldiva kerguse tunde.
Maitse: kompleksne ent samas kerge, puuviljane, järelmaitses virsikuid.

Soovitame: gastronoomiline, mereandide, koorikloomade, grillitud punane liha, Normandia mereaustrid, Aasiapärane ja Peruu köök..

Serveerida: 6-8 °C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Jean Josselin

Päritoluriik

Piirkond

Viinamarjasort

Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, kerge, vahune CO2 mullid

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Austrid, Mereannid, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Rohelised salatid

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

12,5%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Sulle võib meeldida ka…

 • Pertois-Moriset Les Quatre Terroirs Blanc de Blancs Grand Cru

  50,00 
 • Pertois-Moriset Rosé Blanc Collection Grand Cru

  52,00 
 • Pertois-Moriset Les Quatre Terroirs Blanc de Blancs Grand Cru 37,5cl

  27,00 
 • Pertois-Moriset Champagne pudelikarp

  2,00