Frantoio d’Orazio Ekstra Väärisoliiviõli degustatsioonikarp 4 oliivisorti x100ml

40,00 

4 x 0,1 L pudel / 100 €/L

Frantoio d’Orazio degustatsioonikarp Ekstra Väärisoliiviõli 4 sorti: 100% Simone, 100% Peranzana, 100% Coratina ja 100% Picholine külmpressitud ekstra neitsioliiviõlid keskmise puuviljasusega 100ml klaaspudelites.

None Kinkekott +2,50 €

Kirjeldus

Frantoio D’Orazio asub Baris, Puglias. Üle 50 aasta tegutsenud traditsiooniline pereettevõte D’Orazio kasutab ainult valitud kohalike kasvatajate oliive kokku 3000 perekondadele kuuluvatelt oliivipuudelt.

Frantoio d’Orazio Ekstra Väärisoliiviõli degustatsioonikarp 4 erinevat oliivisorti 100ml klaaspudelites:

100% Simone, 100% Peranzana, 100% Coratina ja 100% Picholine on kõrgema kategooria külmpressitud ekstra neitsioliiviõlid keskmise puuviljasusega. Valmistatud Itaalias, Puglias. 100g tootes on: energia 900kcal, rasvu 90g, millest küllastunud 9g, E vitamiini 17g. Parim enna kuupäev on pudelil.

 

MONOKULTIIVAR KOLLEKTSIOON — SIMONE
Simone oliivisort on nüüdseks peaaegu kadunud. Elegantne ekstra neitsioliiviõli, mida esivanemad määratlesid kui “peen”.

Organoleptiline profiil:
Simone õlil on leheroheline värvus, mis kaldub kuldkollase poole. Keskmiselt puuviljane, lehtede, roheliste oliivide, naeri, mandlite, artišokkide ja köögiviljade noodid. Maitsmisel on tasakaalus keskmise intensiivsusega mõrkjas ja vürtsikas.

SOBIB: Sobib ideaalselt koos köögiviljapüreede ja magusate keedetud juurviljadega, maitsvate suppidega, grillitud liha ja kalaga ning trühvlikastmega.

 

MONOKULTIIVAR KOLLEKTSIOON — PERANZANA
Harmooniline ja mõõdukalt puuviljane õli, mis on saadud Prantsuse päritolu kultivarist. Tegelikult võis termin Peranzana tuleneda Provencalist. Seda õli eelistas eklektiline Sansevero prints Raimondo di Sangro, üks esimesi Euroopa valgustusajastu esindajaid, kes vastutas selle hinnatud oliivisordi Apuuliasse toomise eest 18. sajandil. Monovarietaal kollektsioonis on Peranzana liin inspireeritud Provence’ist, nii värvide kui ka lõhnade poolest, aga ka Apuulia selgest taevast.

Organoleptiline profiil:
Leheroheline värvus kipub selles peenes ekstra neitsioliiviõlis kuldkollaseks. Keskmise intensiivsusega puuviljane värske rohu ja artišoki nootidega. Maitses on tunda tasakaalus keskmise intensiivsusega mõrkjust ja vürtsikust, tunda lehtede, mandli, artišoki, juurviljade, vürtside ja aromaatsete ürtide noote. See on hea harmoonia ja maitsepikkusega õli. Aroomis domineerib Peranzana iseloom, kompleksne ja aromaatne, sügav ja puhas tomati, ruccola, redise ja tugev artišoki aisting. Maitses saab kinnitust värske ja intensiivse aroomi iseloom ilma, et muutuks seejuures mõrkjaks või liialt vürtsikaks.

SOBIB: Ideaalne toorele salatile ja bruschettale ning küpsetatuna tugeva maitsega roogadele. Sobib ka köögiviljapõhistele suppidele, kaunviljasuppidele ja grillkalale. Sobib mereandide, kala ja kiirküpsetamise jaoks.

 

MONOKULTIVAR KOLLEKTSIOON — CORATINA
Coratina sort pärineb sajanditevanustest Apuulia oliivipuudest. See on üks Apuulia kõige levinumaid ja hinnatumaid õlisid. See sort on põimunud talupoegade juurtega ja seda on kasvatatud sajandeid, põlvest põlve. Autentne, hea, looduslik õli, mida hinnatakse ka selle organoleptiliste ja toiteväärtuste tõttu, kuna sellel on rohkelt antioksüdante.
​Organoleptiline profiil:
Värvuselt smaragdroheline. Keskmise intensiivsusega puuviljane õli, milles on tunda muru ja lehti. Maitses on see tasakaalus keskmise intensiivsusega mõrkjas ja vürtsikas, lehtede, artišoki ja köögiviljade nootidega.

Sobib: toorele või grillitud punasele lihale ja carpacciole. Sobib ideaalselt ka magusate suppide ja kaunviljadega, pasta tomatikastmega maitsestamiseks ning otse pastale ja riisile. Sobib hästi tugevate ja struktureeritud roogadega ning koos pehmete värskete juustudega nagu mozzarella.

 

MONOKULTIVAR KOLLEKTSIOON — PICHOLINE
Picholine on Prantsuse päritolu kultivar, mis on suutnud hästi kohaneda Puglia küngaste kliimatingimuste ja mullaomadustega. See on keskmise intensiivsusega puuviljane õli, mis annab maitsele edasi lillelisi ja ürdiseid nüansse.
​Organoleptiline profiil:
Õli leheroheline värvus kaldub kuldkollase poole. Keskmise intensiivsusega puuviljane lilleliste ja ürtide varjunditega. Maitses on tasakaalus keskmise intensiivsusega mõrkjas ja vürtsikas ning sisaldab mandli, artišoki, toore tomati ja aromaatsete ürtide noote. Picholine õli on harmooniline ja püsiv.

Sobib: täiustab ja muudab roogade maitsed, millele õli lisatakse, intensiivsemaks, neid siiski katmata. Soovitatav kalaroogadele, sh grillroogadele, caprese salatile ja riisiga, aga ka bruschetta ja friikad lisandina, suppide ja lihaga.

Säilitada jahedas ja kuivas kohas, eemal valgus- ja soojusallikatest.

Lisainfo

Mõõtmed 27 × 19,5 × 8 cm
Bränd

Frantoio d'Orazio

Päritoluriik

Piirkond

Suurus

100ml

Toote liik

ekstra väärisoliiviõli