André Clouet Un Jour de 1911 Grand Cru 6 pudelit puukastis

480,00 

0,75L pudel / 106,67 €/L

André Clouet Un Jour de 1911 Blanc de Noir on Andre Clouet lipulaev, täidlane ja kompleksne Pinot Noir sordipõhine šampanja. Pakitud 6-kaupa puukasti.

Kirjeldus

Viinamarjasort: 100% Pinot Noir

Päritolu: Prantsusmaa, Champagne, Bouzy Grand Cru. André Clouet eelkäijad on viinamarju kasvatanud 1741 aastast maadel, mis saadi Napoleonilt suurepärase töö eest kuninga kirjapidajana. André Clouet ja tema poeg Jean Francois Clouet on täna Maison Clouet omanikud. Neile kuulub kokku ~10 ha viinamarjaaedu Bouzy külas, kõik klassifitseeritud Grand Cru aiad ja veiniviljelus on orgaaniline. Bouzy piirkond on tuntud suurepärase hea struktuuriga Pinot Noir poolest. Pinnas on kriidi ja pisut savi segune.

Valmistamine: André Clouet Un Jour de 1911 Blanc de Noir on maja Clouet lipulaev. 100% Pinot Noir marjad saadakse perekonna kümnest parimast aiast Lieu-dit Grand Cru Bouzy. Number 1911 tähistab mässu kuupäeva, millal kaitsti Champagne päritolu. Cuvée 1911 on segu erinevatest aastakäikudest, mille vanus on vähemalt 8 aastat. Iga kord valmistatakse korraga ainult 1911 pudelit. Un jour de 1911 on koostises 50% on 2008 aastakäik ja kääritatud veinivaadis barrique Doisy Daene. Ülejäänud osa on 10-aastane Solera meetodil. Malolaktiline fermentatsioon on toimunud. Ümber korgitud (degorgement) 15. veebruar 2021.

Välimus: särav tumekollane, rikkaliku vahususega ning peente mullidega.

Aroom: tunda röstisust ja puuviljasust, kompleksne, veidi suitsune.

Maitse: struktuurne ja tasakaalustatud, kergelt tsitruste koort ja meeldiv järelmaitse kergelt magusa nüansiga.

Tooteandmed: Dosage 5 g/L.

Soovitame: mereandidega, näiteks grillitud hiidkrevettidega, sobib ka valge linnuliha juurde ning erinevate suupistetega.

Serveerida: aperitiivina 8 °C juures, roogadega 10 °C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 40 × 25 × 35 cm
Bränd

André Clouet

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Pinot Noir

Maitseomadused

kuiv, täidlane, vahune CO2 mullid

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Mereannid, Koorikloomad, Part

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

12%

Toote liik

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein