Allahindlus!

Llopart Brut Nature Reserva Corpinnat 2016

15,30 

0,75L pudel / 24 €/L

Kuiv, kerge, Brut Nature aastakäigu Corpinnat vahuvein

Kirjeldus

Viinamarjasort: Xarel·lo 45%, Macabeu 35%, Parellada 20%

Päritolu: Hispaania, Kataloonia piirkonnas Penedès küla Sant Sadurní d’Anoia lähedal. CORPINNAT on Euroopa Liidu poolt 2019 tunnustatud kollektiivne kaubamärk, mis on sündinud eesmärgiga eristada suurepäraseid vahuveine, mis on valmistatud Penedèsi südames (Cava DO alal) ja mis on valmistatud 100% orgaanilistest viinamarjadest, korjatud käsitsi ja valmistatud täielikult kohapeal. Valmistamise meetod on traditsiooniline, peale teist käärimist pudelis, on minimaalne laagerdumise aeg 18 kuud. Corpinnat sai alguse Hispaanias 2015 aastal, kui Cava DO märgistuse alt eraldus 6 kohalikku TIP tootjat: Gramona, Llopart, Nadal, Recaredo, Sabaté i Coca ja Torelló. Täna kuulub sinna 11 tootjat.

1950-ndatel Pere Llopart i Vilarós järgides perekondlikke traditsioone otsustas tõsta ausse käsitöö vahuveinide prestiiži ja tugevdada Llopartit kõrge kvaliteediga veinitootjana. Ta soovis, et tema veinid oleksid Lloparti mõisa ja selle viinamarjaaedade olemuse tõeline väljendus. See on jätkuvalt Lloparti eesmärk. Tema projekti tulemusel loodi üks esimesi Hispaanias toodetud Brut Nature, mille inspiratsiooniks oli 1887 aastal valmistatud esimene pudel ja selle perekonna pärandit kujutava sildi kujundus on kasutusel tänaseni.

Valmistamine: maavaldus Can Llopart de Subirats asub 360 meetrit üle merepinna ja laiub üle mäekünka laineliste nõlvade. Kogu valdus on 500 ha, millest 100 ha on viinamarjaaiad ja üle 350 ha tüüpiline puutumatu Vahemere mets. Llopart järgib täielikult mahepõllumajanduse reegleid. Siinse pinnase geoloogiast tingituna tungivad viinamarjade juured väga sügavale, pealispinnase kiht on väga õhuke ning saagikus on üks madalamaid. Corpinnat vahuveinid valmistatakse traditsioonilisel meetodil, küpsemine keldrites 36 kuud, dosage <3 g /L.

Välimus: särav kahvatu õlekollane. Peente ja kauakestvate mullidega.

Aroom: väga puhas, ideaalne tasakaal kergete puuviljade ja õrna küpsemisest tingitud nüanssidega.

Maitse: delikaatne, peen, kerge, täiesti kuiv ja samas pehme, meeldiva küpsemise varjundiga.

Soovitame: aperitiiviks, kergemate mereandide, ceviche, sashimi, köögiviljaroogade juurde.

Serveerida: 6-8 °C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Bränd

Llopart

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Chardonnay, Macabeo, Parellada, Xarel-lo

Maitseomadused

kuiv, keskmise täidlusega, vahusus

Sobivus toiduga

Aperitiiv, Austrid, Mereannid, Koorikloomad, Valge kala, Sashimi, Ceviche, Vegan

Orgaaniline

Organic sertifikaat

Suurus

75cl

Kastis

6 pudelit

alkoholi %

11,5%

Toote liik

Kvaliteetvahuvein