Frantoio Muraglia ekstra neitsioliivõli Pierpaolo Gaballo Regina Kuninganna 500ml karbis

45,00

Pierpaolo Gaballo Limited Edition Regina Kuninganna käsitsi maalitud pudelis on intensiivselt puuviljase maitsega ekstra neitsioliivõli 100% Corantina sordist

Juurde on võimalik osta kinkekott.

Kirjeldus

Pierpaolo Gaballo Limited Edition Regina Kuninganna on käsitsi maalitud keraamilises pudelis ja kinkekarbis. Maitselt intensiivselt puuviljane ekstra neitsioliivõli, valmistatud 100% Coratina sordist.

Oliivisort: 100% Corantina.

Päritolu: Itaalia, Puglia

Frantoio Muraglia asutati Itaalias, Puglia pealinnas Andria, ligemale 450 aastat tagasi ning viis generatsiooni on siin valmistanud majesteetliku ekstra neitsioliivõli. Frantoio Muraglia ajalugu algab, kui julge ettevõtmisena Savino Muraglia ostis tänaseni elujõus hiiglasliku Coratina oliivipuu keset 40ha Muraglia kõrgustikku ning hakkas oliividest kivipressiga õli tegema. Trotsides kõiki nõuandjaid, kes ütlesid, et maast ja oliividest pole õnne saada. Savino Juuniori vanavanaisa – “kangekaelne kui muula”, nagu Apuulias öeldakse, kus inimesed tühje sõnu ei tee – mõtles oma peaga ja käivitas õlitootmise, Frantoio Muraglia õlid on nüüd 40 riigis gurmeetoodete riiulitel.

Käsitöölised on Apuulias keraamikat tootnud viis põlvkonda. Savino Muraglia Jr. oli võlunud sellest iidsest keraamilisest õli hoidmise pudelist. Ta soovis seda kasutada oma õli villimiseks, öeldes: „õli hingaks” paremini selle sees ja vähendaks oksüdeerumist.

Coratina sort kasvab hästi Andria maakonnas lubjakivisel pinnal, mida vajadusel ka kastetakse. Sensoorne profiil: intensiivne roheline, kuldse varjundiga. Aroomis tulevad esile apteegitilli, artišoki, pipra ja heina lõhn. Maitses on taimsete nüansside rohkus, võimas, rikkalik, fenoolid suurepäraselt sulandunud hästi tasakaalustatud struktuuri. Muljetavaldav lõppmaitse vürtsikate köögivilja toonide ja kestva järelmaitsega.

Lisainfo

Mõõtmed 10 × 10 × 23 cm
Bränd

Frantoio Muraglia, Pierpaolo Gaballo

Päritoluriik

Piirkond