Frantoio Muraglia Ekstra Neitsioliiviõli Stella Tasca Il Gallo Kukk 500ml karbis

45,00 

0,5L pudel / 90 €/L

Frantoio Muraglia Limited Edition Stella Tasca Il Gallo Kukk käsitsi maalitud keraamilises pudelis on intensiivselt puuviljase maitsega ekstra neitsioliivõli. Juurde on võimalik osta kinkekott.

Kirjeldus

Frantoio Muraglia Limited Edition Il Gallo Kukk on käsitsi maalitud keraamilises pudelis ja kinkekarbis. Maitselt intensiivselt puuviljane külmpressitud ekstra neitsioliivõli on valmistatud 100% Coratina sordist.

Oliivisort: 100% Corantina.

Päritolu: Itaalia, Puglia

Frantoio Muraglia asutati Itaalias, Puglia pealinnas Andria, ligemale 450 aastat tagasi ning viis generatsiooni on siin valmistanud majesteetliku ekstra neitsioliivõli. Frantoio Muraglia ajalugu algab, kui julge ettevõtmisena Savino Muraglia ostis tänaseni elujõus hiiglasliku Coratina oliivipuu keset 40ha Muraglia kõrgustikku ning hakkas oliividest kivipressiga õli tegema. Trotsides kõiki nõuandjaid, kes ütlesid, et maast ja oliividest pole õnne saada. Savino Juuniori vanavanaisa – “kangekaelne kui muula”, nagu Apuulias öeldakse, kus inimesed tühje sõnu ei tee – mõtles oma peaga ja käivitas õlitootmise, Frantoio Muraglia õlid on nüüd 40 riigis gurmeetoodete riiulitel.

Käsitöölised on Apuulias keraamikat tootnud viis põlvkonda. Savino Muraglia Jr. oli võlunud sellest iidsest keraamilisest õli hoidmise pudelist. Ta soovis seda kasutada oma õli villimiseks, öeldes: „õli hingaks” paremini selle sees ja vähendaks oksüdeerumist.

Muraglia on alati hoolinud Puglia traditsioonidest ja nende väärtuslikumaks muutmisest, tõlgendades seda nüüdisaegsest vaatenurgast. Limited Edition Stella Tasca Il Gallo – Kukk on eksklusiivne, piiratud kogustes käsitööna valmistatud keraamilises pudelis oliivõli. Pudel on unikaalse stiili ja erksate värvide poolest tuntud Itaalia disaineri Stella Tasca kujundatud, ta ise nimetab: kukk on valguse, päikese ja värvi välk, uhke kui uue tee leidja, välja sirutatud uute alguste poole. Kuke saba meenutab ja tähistab oliivipuud, mis on veel üks suurepärane Puglia identiteedi sümbol, olles seeläbi veelgi tihedamalt seotud territooriumi ja tootega, mida keraamiline pudel sisaldab ja kaitseb: kuke sulgedest saavad oliivilehed, seega ka elu ise.

Limited Edition Stella Tasca Kukk on maitselt intensiivselt puuviljane ekstra neitsioliivõli, valmistatud 100% Coratina sordist. Coratina sort kasvab hästi Andria maakonnas lubjakivisel pinnal, mida vajadusel ka kastetakse.

Sensoorne profiil: intensiivne roheline, kuldse varjundiga.

Aroomis tulevad esile apteegitilli, artišoki, pipra ja heina lõhn.

Maitses on taimsete nüansside rohkus, võimas, rikkalik, fenoolid suurepäraselt sulandunud hästi tasakaalustatud struktuuri. Muljetavaldav lõppmaitse vürtsikate köögivilja toonide ja kestva järelmaitsega.

Valmistamine: korje toimub käsitsi novembri alguses, õlid on külmpressitud vanas kivipressis. Extra Virgin Olive Oil ehk lühendina kasutatakse EVOO.

Lisainfo

Mõõtmed 10 × 10 × 23 cm
Bränd

Frantoio Muraglia

Päritoluriik

Piirkond

Suurus

500ml

Toote liik

ekstra neitsioliiviõli