Frantoio Muraglia Ekstra Neitsioliiviõli Pierpaolo Gaballo Il Re Kuningas 500ml karbis

47,00 

0,5L pudel / 90 €/L

Pierpaolo Gaballo Limited Edition Kuningas käsitöökeraamika pudelis on intensiivselt puuviljase maitsega ekstra neitsioliivõli 100% Corantina sordist. Juurde on võimalik osta kinkekott.

Laost otsas

Kirjeldus

Pierpaolo Gaballo Limited Edition Il Re Kuningas on käsitsi maalitud keraamilises pudelis ja kinkekarbis. Maitselt intensiivselt puuviljane külmpressitud ekstra neitsioliiviõli on valmistatud 100% Coratina sordist.

Oliivisort: 100% Corantina.

Päritolu: Itaalia, Puglia

Frantoio Muraglia asutati Itaalias, Puglia pealinnas Andria, ligemale 450 aastat tagasi ning viis generatsiooni on siin valmistanud majesteetliku ekstra neitsioliivõli. Frantoio Muraglia ajalugu algab, kui julge ettevõtmisena Savino Muraglia ostis tänaseni elujõus hiiglasliku Coratina oliivipuu keset 40ha Muraglia kõrgustikku ning hakkas oliividest kivipressiga õli tegema. Trotsides kõiki nõuandjaid, kes ütlesid, et maast ja oliividest pole õnne saada. Savino Juuniori vanavanaisa – “kangekaelne kui muula”, nagu Apuulias öeldakse, kus inimesed tühje sõnu ei tee – mõtles oma peaga ja käivitas õlitootmise, Frantoio Muraglia õlid on nüüd 40 riigis gurmeetoodete riiulitel.

Käsitöölised on Apuulias keraamikat tootnud viis põlvkonda. Savino Muraglia Jr. oli võlunud sellest iidsest keraamilisest õli hoidmise pudelist. Ta soovis seda kasutada oma õli villimiseks, öeldes: „õli hingaks” paremini selle sees ja vähendaks oksüdeerumist.

Coratina sort kasvab hästi Andria maakonnas lubjakivisel pinnal, mida vajadusel ka kastetakse.

Sensoorne profiil: intensiivne roheline, kuldse varjundiga.

Aroomis tulevad esile apteegitilli, artišoki, pipra ja heina lõhn.

Maitses on taimsete nüansside rohkus, võimas, rikkalik, fenoolid suurepäraselt sulandunud hästi tasakaalustatud struktuuri. Muljetavaldav lõppmaitse vürtsikate köögivilja toonide ja kestva järelmaitsega.

Lisainfo

Mõõtmed 10 × 10 × 23 cm
Bränd

Frantoio Muraglia, Pierpaolo Gaballo

Päritoluriik

Piirkond

Suurus

500ml

Toote liik

ekstra neitsioliiviõli