Chateau Clinet Pomerol AOP 2010

237,00 

0,75L pudel / 316 €/L

Château Clinet on Pomeroli üks kõige prestiizikamaid cru aia veine.

Kirjeldus

Viinamarjasort: 85% Merlot, 12% Cabernet Sauvignon, 3% Cabernet Franc

Päritolu: Prantsusmaa, Bordeaux, Pomerol AOC. Château Clinet asub Pomeroli platoo kõrgel kuulsal Günz kruusasel terassil, kus on kõige prestiizikamad cru aiad. 1980 Jean-Michel Arcaute abiellus Clinet omaniku George Audy tütrega. 1986 Jean Michel juhtis valdust ning palkas cult oenologist Michel Rolland’i, kelle juhendusel viidi sisse palju uuendusi, hakati tegema hilisemat korjet ning kasutama ainult uusi tammevaate. Järgneb kiire edu ning viie aastaga on võrreldav Pétrus, Lafleur ja Le Pin kuulsate veinidega.

Valmistamine: veinimõisa viinamarjaaedadesse, mida on kokku 9 ha, on istutatud Merlot, Cabernet Sauvignon ja Cabernet Franc sordid keskmise vanusega 40 aastat. Aastane toodang on 55 000 pudelit, kuid 2010 oli saagikus väga madal ning pudeldati ainult 35 000 pudelit. Veini kääritamine suurtes tammevaatides 30 päeva, mille jooksul toimub ka täielik malolaktiline fermentatsioon. Edasi küpseb vein 16 kuud 225 liitristes Prantsuse tammevaatides, millest 60% on uued ja 40% teist korda kasutusel. Chateau Clinet 2010 on juba kolmas erakordselt hea aastakäik peale 2008 ja 2009.

Välimus: sügav väga tume granaatpunane.

Aroom: rikkalik, kompleksne, jõuline. Iseloomult soe, tunda tumedaid marju, kirsse, elegantne tammevanill.

Maitse: kuiv, täidlane, keskmiselt tugevam tanniinsus, tume šokolaad, tumedad puuviljad, kohvioad, vürtsikus, väljapeetud tammenüanss ja imetlusväärne järelmaitse. Happesus on kõrgem kui eelnevatl aastatel, lubab suurt potentsiali.

Soovitame: suurepärane peenemat liharoogade, uluki juurde. Ideaalne veinil lasta küpseda vähemalt 5-6 aastat, sest säilitamispotentsiaali on üle 30 aasta. 2010 kulub Clinet legendaarsete aastakäikude hulka.

Serveerida: 16-18° C juures.

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.

Lisainfo

Mõõtmed 36 × 19 × 19 cm
Bränd

Chateau Clinet

Päritoluriik

Piirkond

,

Viinamarjasort

Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot

Maitseomadused

kuiv, täidlane

Suurus

75cl

Sobivus toiduga

Loomaliha, Uluk, Juustud